sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 693 ürün görüntüleniyor.

10. SINIF

9. Sınıfı başarı ile bitiren öğrenciler için sırada 10. sınıf vardır. 9. ve 10. sınıf üniversite YKS nin ilk oturumu olan TYT nin konularını barındırır. 9 ve 10. temelini iyi oturtan öğrenci TYT sınavını başaralı bir şekilde halledecektir.

10. SINIF DERSLERİ NELERDİR

10. sınıfta öğrencilerin dersleri seçtikleri alana göre yoğunlaşacaktır. Eşit ağırlık bölümü seçen öğrenciler sözel ağırlıklı dersler görürken, sayısal seçen öğrenciler matematik, fen ağırlıklı dersler görürler.

10. SINIF OKULA YARDIMCI KAYNAKLAR

Kaynak kitap alırken yaptığınız alan seçimine uygun kitaplar almalısınız. Eşit ağırlık seçen öğrenciler konu anlatımı kitap seçerken görsellerle pekiştirilmiş olan kştapları seçmeleri konuların akılda kalıcı olmasını sağlar. Sınava uygun konuların üzerinde durulmuş olan, öğrencinin dikkatini çekmeyi başaran konu anlatımlı kitapları seçmek yararlı olacaktır. Örnek soru çözümleriyle konu ve soru mantığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Kitapaları seçerken mantık - muhakeme yeteneğinizi geliştirecek kitaplar olmasınada dikkat etmelisiniz. Sayısal ağırlıklı dersleri olanlar için ise, konuyu kısa özetli anlatması ve örnek sorularda soru çözüm tekniğinin farklı yollarını göstermesine dikkat edilmelidir.

KONU ANLATIMLI KİTAPLAR

Konu anlatımlı kitaplara her sınıfta olduğu gibi 10. sınıf öğrencisininde oldukça ihtiyaç duyduğu kaynaklardır. Konu anlatımlı kitap seçiminde titiz davranmak önemlidir. Uygun müfredat, güncel baskı olmasına dikkat etmenizde fayda var. Çünkü güncellenen bilgiler varsa onları kaçırabilirasiniz. Konuları özet şeklinde anlatması, sıkılmadan çalışabilmenizi sağlar. Ağır bir anlatım dili olmamalıdır. Örnek soru çözümleri olması konuyu pekiştirmenizi sağlayacaktır. Kitapaktif sitemizde dilediğiniz konu anlatımlı kitapları dilerseniz set halinde dilerseniz de ayrı ayrı bulabilirsiniz. Bütçenize uygun konu anlatımlı kitapları kolay filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

10. SINIF TEST KİTABI SEÇMENİN PÜF NOKTLARI

Konuyu anladıktan sonra sırada test kitapları vardır. Birçok soru tipini tanımak istiyorsanız, farklı kaynaklardan sörü çözmeniz gerekir. Seviyenize göre test kitapları almanız soruları çözdükçe motivasyonunuzu arttıracaktır. Kendinize güveniyorsanız konuyu tam anladığınızı düşünüyorsanız zor kitaplardan başlayabilirsiniz. Örnek soru çözümleri olan kitaplar soru mantığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Kitapaktif sitemizde dilediğiniz test kitaplarını bulabilirsiniz. Bütçenize uygun kitapları kolay filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

10. SINIFDA DENEME ÇÖZMEK GEREKLİ Mİ ?

10. Sınıfta deneme çözmeniz konularda eksiklerinizi görmenize yardımcı olur. İster konu bazlı isterseniz de bütün dönem için karışık denemeler çözebilirsiniz. Denemeyi süreli çözmek gireceğiniz sınavda ve okul sınavlarında da zaman sıkıntısını aşmanızı sağlayacaktır. Seviyenize göre denemeleri belirleyip çözmeniz gerekir. Kitapaktif sitemizde dilediğiniz 10. sınıf denemelerini  dilerseniz set halinde dilerseniz de ayrı ayrı bulabilirsiniz. Bütçenize uygun kitapları kolay filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

Devamını Gör
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.