sadsad x
asdasd
SY-2021-SB.jpg
Sıralama seçin
Toplam 265 ürün görüntüleniyor.

İLKÖĞRETİM 2. SINIF

Bir sınıf daha büyüyerek 2. Sınıf olan öğrencilerin ve velilerin sorumlulukları biraz daha artmıştır.Dersleri biraz daha ağırlaşmış ve artık okuma yazma işini halletmiş olan çocuklar 2. Sınıfta biraz daha normal yazılı hikaye kitaplarını okumaya başlamalı ve yanlarında biri olmasada akıcı bir okuma yapabilmemeliler. Kendi hikaye kitaplarını seçip hayal dünyalarını geliştirip iyi bir okuma alışkanlığı kazanmaya başlamalıdırlar.Çocuklara hikaye kitabı alırken kendiniz seçmek yerine onlarında fikirlerine almalısınız. Okuyacakları kitapları kendileri seçerse daha keyifle okurlar.

İLKÖĞRETİM 2. SINIF DERSLERİ

2. sınıfta türkçe, matematik, hayat bilgisi,ingilizce, görsel sanatlar ve müzik dersleri vardır. Türkçe okuma ve yazmayı halettikten sonra yeni bir dil öğrenmeye başlarlar. İngilizce öğrenimini de sadece okul hayatında bırakmamalı evde de çocuklara yabancı dil öğrenmeleri için uygun kaynak kitaplar araştırılmalıdır.İngilizcede matematik gibi çocukların ilk başta gözlerini korkutan bir ders olarak görülür.Çocuğunuz dil konusunda merakı ve yeteneği olduğunu farkedersiniz üstüne daha çok düşmelisiniz.İlkokul çağında çocukların istekleri daha çoktur. Dil öğrenme konusunda da çocuğunuz istekli olması durumunda okul dışında takviye almasını sağlayabilirsiniz. İngilizce öğrenmek içinde diğer derslerde olduğu gibi birçok farklı kaynak bulunmaktadır. Videolu eğitim setleri dil öğrenme konusunda çocuğunuza faydalı olabilir. Kelime bilgisini geliştirmek ve pratik yapmasını sağlamak dil eğitiminin temel kuralıdır. Pratik yapılmaması halinde, öğrenilen bilgileri unutmak kaçınılmazdır. Yabancı müzik dinletmek, yaşına uygun yabancı filmler izletmek ve ingilizce hikaye kitapları okutmak dil öğreniminin vazgeçilmezlerindendir. Dil eğitimi küçük yaş gruplarında başladığı zaman öğrenme daha kolay olur. Küçük yaş grupları algı olarak daha açık haldedir ve öğretilen bilgiyi hemen kaparlar. Eğer sizde ingilizceye hakimseniz evde ara sıra çocuğunuzla ingilizce konuşmak onun pratik yapmasını sağlar. İngilizce kitaplarını seçerken görsellerle kelimeleri anlatan,gramer yapısı 2. Sınıf çocuğuna uygun ve anlatımı kolay olmalıdır.İngilizce kitaplarıda çocuklara dili sevdirmeli ve tıpkı okuma-yazmada olduğu gibi alışkanlık kazandırmalıdır.Eğitim hayatı boyunca göreceği yabancı dil temelini de 2. Sınıfta alacağı unutulmamalı ve bu dönemde gördüğü yabancı dil dersini ne kadar severse eğitim hayatı boyunca aynı şekilde ilerleyeceğini bilmek gerekir.

İLKÖĞRETİM 2. SINIFTA KAYNAK KİTAPLAR

Hayat bilgisi, matematik, türkçe için de kaynak kitaplar devam etmeli. Okulda öğrendiği bilgileri pekiştirmeli eksik kalan yerleri belirlenmeli ve ona hareket edilmelidir. Kaynak kitap seçerken meb uyumlu kitaplar, 2. sınıf müfredatına göre basılmış, görsellerle pekiştirilmiş, eğlenirken öğrenmeyi hedefleyen kaynak kitaplar seçilmelidir. 2.sınıf öğrencisi bütün dersleri için test çözerek eksiklerini öğrenmeli ve kendini ona göre tamamlamalıdır.Kitap aktif sitemizde dilediğiniz ikinci sınıf kitapları dilerseniz set halinde dilerseniz de ayrı ayrı bulabilirsiniz. Bütçenize uygun kitapları kolay filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

Devamını Gör
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.