sadsad x
asdasd
24adim-popup.png
Sıralama seçin
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.

2. SINIF TATİL KİTABI

Tatil kitabı diyince çoğu öğrencinin gözü korkar, tatilde sürekli ödev yapacağını düşünür. Gelişen yayıncılık anlayışıyla tatil kitapları çocukların korktuğu değil eğlenceli vakit geçirdiği kitaplar haline gelmiştir. Tatil kitapları öğretmenlerin ara tatil ve yaz tatillerinde öğrencilere verdiği ödev kitaplarıdır. Tatil kitapları önceden sadece soru ve etkinlik olarak vardı. Şimdiler de ise öğrencilerin hem eğlenip hem öğrenmesi hem de farklı aktiviteler yapmasını sağlıyor. İçerik olarak çocukları düşündüren, sorgulatan, boş vakitlerini dolu geçirmesini sağlayan, tatilde ebeveynleriyle kaliteli zaman geçirmesini sağlayan kitaplar olmuştur. Hem bitirdiği dönemi tekrar etmesini sağlar hem de gelecek dönem için alt yapı oluştururlar. Tatil kitaplarının içeriklerinde genellikle; etkinlikler, hikayeler, okuma ve anlama, deneyler ve gözlem, çizgi romanlar, bulmacalar gibi etkinlikleri bulunmaktadır.

TATİL KİTAPLARININ İÇERİKLERİ NASIL OLMALI

Tatil kitaplarını tercih ederken; yaş grubu ve sınıfına uygun kitaplar seçilmelidir. Konu ve sorulardan ibaret olan kitaplar çocuklara sıkıcı gelir ve çözmek istemezler. Tatilde çocuklar ebeveynleriyle daha çok vakit geçirmek isterler. Tatil kitaplarının içerikleri çocuklarının aileleriyle yapabilecekleri etkinlikleri de barındırmalı. Konular eğlenceli şekilde anlatılmalı ve görsellerle pekiştirilmeli, çocuğun dikkatini çekebilmelidir. Uzun yaz tatillerinde çocukların okulu boşlamaması ve dersleri unutmaması için günlük ya da haftalık çizelgelere göre ders çalışma programlar olmalıdır. Gelecek dönemin konularının temeli atılmalı alıştırma yapılmalıdır.  Tatil kitaplarında çocuğun, el yeteneğini geliştirecek etkinliklerden maket yapma, araba yapma gibi uygulamalar motor gelişimine de katkı sağlar. Sudoku, bulmaca ya da farklı zihinsel etkinliklerle beyin jimnastiği yapmasını sağlamalıdır. Okuma bölümleri, okuduğunu ne kadar anladığını ölçmelidir. Okuduğu metni ne kadar dikkatli okuduğu, hikayenin sonu nasıl olmalı gibi sorular barındırmalı. Metinlerin görsellerle pekiştirilmiş olması çocukta daha çok merak uyandıracaktır. Matematik bölümünde örnek çözümler, müfredata uygun sorular, klasik ve test gibi soru çeşitliliği olan sorular barındırmalıdır. Sorular zor olmamalı kolaydan zora doğru ilerlemeli.

TATİL KİTAPLARINI NASIL SEÇMELİYİZ

Tatil kitaplarını seçerken, yeni müfredat ve yaş grubuna uygun olmasına dikkat ediniz. Ara tatil için tatil kitaplarını seçerken geçen dönemin tekrarı ve gelecek döneme hazırlık içermelidir. Uzun yaz tatili için tatil kitabı seçerken tatil boyunca çocuğun yanından ayırmayacağı, günlük, haftalık ya da aylık çalışma programları olması önemlidir. Yaz tatili için birkaç tane tatil kitabı edinebilirsiniz. Ya da her ders için ayrı tatil kitaplarına bakabilirsiniz. Yaz tatili için olan tatil kitapları hem bitirilen yıla dair tekrarlar barındırmalı hem de gelecek yıl için hazırlık yapmalıdır. Tatil kitaplarının içerikleri de; sadece okuma ve sorulardan oluşmamalıdır. Okuma yapabileceği hikayeler olmalı, metinle ilgili çocuğu sorgulatmayı başarmalıdır. Hikayeler görsellerle pekiştirilmeli çocuğun dikkatini çekmelidir. Matematik dersi sadece soru ve konulardan oluşmamalı, sudoku gibi sayısal etkinlikler olmalıdır. Örnek soru çözümleriyle çocuğun hatalarını görmesini sağlar. İngilizce dersi çeşitli etkinliklerle olmalı, kelimelerin anlamları görsellerle anlatılmalıdır. Çocukların aileleriyle vakit geçirmesini sağlayacak etkinlikler olmalı, el becerisini geliştirecek uygulamalarda barındırmalıdır. Kitapaktif sitemizde dilediğiniz 2. tatil kitapları çeşitlerini uygun fiyata, kolay filtreleme yöntemiyle bulabilirsiniz. Hızlı kargomuz ile tatil kitaplarınıza en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

 

 

Devamını Gör
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.