sadsad x
asdasd
Cuma-popup.png (342 KB)

Sıralama seçin
Toplam 312 ürün görüntüleniyor.

İLKÖĞRETİM 4. SINIF

İlköğretim 4. Sınıf ilkokul kısmının son sınıfıdır ve öğrenciler bu eğitim öğretim döneminde kendilerini ortaokula hazırlamaya başlarlar. Dersleri ağırlaşır,sorumlulukları artar ve büyüdüklerinin farkına varırlar. 4. sınıfta artık kendilerine disiplinli bir çalışma programı oluşturmaları ileride ortaokul ve lisede ki eğitim hayatlarına hazırlık için ilk basamaktır. Veliler bu dönemde çocuklarına ilkokul çağının biteceğini, temelini sağlam oluşturması gerektirdiğini, iyi bir lise ve üniversite için çalışmaya başlayacağının bilincine varmalarını sağlamalılardır.

İLKÖĞRETİM 4. SINIF DERSLERİ

4. sınıfta öğrenciler; türkçe, matematik, sosyal bilgiler, din kültürü ve ahlak bilgisi, fen bilgisi, görsel sanatlar, ingilizce ve müzik derslerini görürler. Hayat bilgisi dersi 4. sınıfta sosyal bilgiler olarak karşılarına çıkar ve tarih odaklı bir içeriğe sahiptir. Sosyal bilgiler dersi ağırlaşır ve çocuğunuzun sözel derslere ilgisi yoksa zorluk yaşayabilir. Sosyal bilgiler dersini diğer dersler gibi oturup saatlerce kitaplardan anlatmak yerine, çocuğunuzla sohbet ederek gündelik yaşantıdan örnek vererek okulda öğrendiği bilgileri pekiştirmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle sosyal bilgiler dersini gündelik yaşamı olduğunun farkına varan çocuk, derse farklı bir bakış açısı kazanmış olacaktır. Fen bilgisi dersi çocuklar için eğlenceli olarak görülür. Özellikle bu konulara ilgisi varsa tam ona göre bir ders olacaktır. Fen bilgisi dersinide tıpkı sosyal bilgiler gibi gündelik hayattan örnekler vererek çocuğunuza anlatabilirsiniz. Kahvaltı hazırlarken, çay demlerken kısacası günlük yaptığınız birçok etkinlikte fen bilgisi dersini görebilir ve çocuğunuza anlatabilirsiniz. Dersleri gündelik hayatla pekiştirmek çocukların öğrenmesi açısından daha kalıcı ve eğlenceli olacaktır. İngilizce bu dönemde diğer dersler gibi biraz daha ağırlaşmış olacaktır. Artan gramerler ve kelime sayısı öğrencinin gözünü biraz korkutabilir. Kelime bilgisini geliştirmek ve pratik yapmasını sağlamak dil eğitiminin temel kuralıdır. Pratik yapılmaması halinde, öğrenilen bilgileri unutmak kaçınılmazdır. Yabancı müzik dinletmek, yaşına uygun yabancı filmler izletmek ve ingilizce hikaye kitapları okutmak dil öğreniminin vazgeçilmezlerindendir. Eğer sizde ingilizceye hakimseniz evde ara sıra çocuğunuzla ingilizce konuşmak onun pratik yapmasını sağlar.

İLKÖĞRETİM 4. SINIFDA KAYNAK KİTAPLAR

4. sınıfta kaynak kitap olarak eksikliklerini tamamlayacak ilkokul dönemini eksiksiz kapatacak kaynaklar seçilmeli ve ortaokul için çocuğu hazırlayıcı kitaplar olmalıdır. Test kitapları daha önceki yıllarda olduğu gibi uygun müfredat, 4. Sınıf seviyesine göre ve kolaydan zora doğru olmalıdır. Test kitapları alarak 4. sınıfta çocuğunuzun eksik kalan konularını anlayabilir ve ona göre yardımcı konu anlatımlı ya da videolu eğitim setlerinden yararlanabilirsiniz. Yaz tatilinde ise ortaokula hazırlayıcı kitaplar seçerek çocuğunu bir sonra ki dönem için hazırlamış olursunuz hem de bu sayede, uzun tatil döneminde çocuğunuzun bilgileri taze kalmış olur. Kitap aktif sitemizde dilediğiniz üçüncü sınıf kitapları dilerseniz set halinde dilerseniz de ayrı ayrı bulabilirsiniz. Bütçenize uygun kitapları kolay filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

Devamını Gör
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.