sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 969 ürün görüntüleniyor.

6. SINIF DÖNEMİ

Bireylerin bir yaş daha büyüdüğü derslerinin ve sorumluluklarının bir sınıf daha arttığı zamandır. Düzenli çalışmak, konu tekrarı yapmak ve bol bol kitap okuyup kendi hayal dünyalarını geliştirmek önemlidir. Ergenlik döneminin bir yıl daha büyüdüğü ve şiddetininde biraz daha arttığı dönemde ailelere büyük sorumluluk düşer. Ebeveynler çocuklarına karşı sabırlı, anlayışlı olmaları bu dönemi daha sorunsuz geçirmelerini sağlayacaktır. Çocuklarla daha çok vakit geçirilmeli, arkadaşça davranıp büyüdüklerini kabul etmek gerekir. Derslerden uzaklaşmamalarını sağlamak için çocuğun durumuna göre yol haritası belirlenmelidir.

6. SINIF DERSLERİNDE NELER VAR

6. Sınıfta öğrenciler, türkçe, matematik, ingilizce, sosyal bilgiler, fen bilgisi ve din kültürü ve ahlak bilgisi derslerini görürler. Türkçe dersi isim, sıfat gibi sözcük türlerini içermektedir. Bu dönemde türkçe dersi temelini oturtmak oldukça önemlidir. Sözcük türleri genel olarak öğrencilerin zorlandığı bir konu olduğu için, çocuğunuzu iyi takip etmeli ve yardımcı kaynaklarla takviye yapmalısınız. Sözcük türleri temelini 6. sınıfta oturtamayan öğrenci lise döneminde de ağırlaşan bu konuda zorluk çekebilir. Matematik dersi, geometri ve matematiğin temel konularını barındırır. Lise döneminde matematikten ayrılan geometri dersinde çocuğun zorlanmaması için gördüğünü anlayıp yorumlayabilme yeteneğini kazanması gerekir. İngilizce dersi, genel hayatını ele alır ve yaptığı şeyleri tanımlamasını bekler. Yabancı dil eğitimini sadece okulda bırakmak çocuğun dil öğrenmesini engeller. Evde de kaynak kitaplarla çocuğun dil eğitimi devam etmeli. Yaş grubuna uygun film / dizi izlenmesi ya da yabancı müzik dinlenmesi dil öğreniminde aksanı anlamak için önemlidir. Yabancı dilde kısa hikaye kitaplarını alıp okuma ve anlamada pratik kazanması önemlidir. Videolu anlatım setleriyle de çalışmasını sağlayabilirsiniz. Sosyal bilgiler dersinde ise, kendi tarihimizin yanı sıra dünya tarihine giriş başlamaktadır. Sosyal dersi için gündelik konulardan örneklerle çocuğunuzla sohbet ederek bu dersi sevdirebilirsiniz. Fen bilgisi dersi, deney ve gözleme bağlı konularla karşımıza çıkar.

6. SINIFTA HANGİ KAYNAK KİTAPLAR KULLANILMALI 

Kaynak bulma konusunda iyi araştırma yapılmalı, uygun kriterler belirlenip çocuğun seviyesine göre kaynak seçimi yapılmalıdır. İster her ders için ayrı isterseniz de tüm dersler için tek bir kitap alabilirsiniz. Gelişen yayıncılık anlayışıyla birçok farklı kaynak mevcuttur. Çocuğun zorlandığı konuların farkına varıp ona göre yardımcı kitaplara yönelebilirsiniz. Videolu anlatım setleri konuları öğrenmede daha yardımcı kaynaklar olabilirler. İlk önce konu anlatım kitapları alarak konularda eksik görülen yerler tamamlanmalıdır. Konu anlatımlı kitap araştırması yaparken, özet bilgilerle öğrenciyi sıkmadan sade bir anlatımı olmasına dikkat ediniz. Örnek sorularla konuyu pekiştirmek, öğrenilen konunun akılda daha kalıcı kalmasını sağlar. Konu anlatımından sonra sırada test kitabı vardır, test kitaplarını seçerken öğrencinin seviyesine uygun dilerseniz kolay, orta ya da zor seviyede kitaplara bakabilirsiniz. Test çözerken birçok farklı kaynaktan soru çözmek, test çözme pratiği kazanmasına yardımcı olur ve bir konuyla ilgili bütün soru tipleriyle tanışmış olur. Örnek çözümlü soruları olan test kitapları çocuğun konu ve soru mantığını kavramasına yardımcı olacaktır. Sitemizde dilediğiniz altıncı sınıf kitapları dilerseniz set halinde dilerseniz de ayrı ayrı bulabilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

Devamını Gör
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.