sadsad x
asdasd
SY-2021-SB.jpg
Sıralama seçin
Toplam 1138 ürün görüntüleniyor.

7. SINIF

7. sınıf hayatlarında tanışacakları ilk sınav olan lise sınavına hazırlanmaya yavaştan başlamak gerektiği anlamına gelir. Ağırlaşan derslerle birlikte ne olmak istedikleri nasıl bir liseye gitmek istedikleri gibi birçok konuda kendilerini sorgulamaya ve tanımaya başlarlar. Ortaokulda bu zamana kadar olan eksikliklerinin farkına varıp bu doğrultuda kendilerini tamamlamaları gerekir. Ebeveynler sınav bilincini çocuklarına aşılamaya başlamalıdır. Düzenli ve dipilinli çalışma programı oluşturmaları ve bunu alışkanlık haline getirmeleri gelecek sene sınav döneminde büyük fayda sağlayacaktır.

7. SINIF DERSLERİ NASILDIR

7. Sınıf dersleri, türkçe, matematik, ingilizce, sosyal bilgiler, fen bilgisi ve din kültürü ve ahlak bilgisi derslerini görürler. Türkçe dersi 7. sınıfta biraz öğrencileri zorlayabilir. Sözcük türleri, anlatım bozukluğu, noktalama işaretleri gibi biraz zorlayıcı konular barındırır. İngilizce dersi, diğer dersler gibi ingilizce derside çocukları zorlayabilir. Cümle kurma, kelime haznesini geliştirme, yaptıklarını anlatabilme odaklıdır. Yabancı dil eğitimini sadece okulda bırakmak çocuğun dil öğrenmesini engeller. Evde de kaynak kitaplarla çocuğun dil eğitimi devam etmeli. Yaş grubuna uygun film/dizi izlenmesi ya da yabancı müzik dinlenmesi dil öğreniminde aksanı anlamak için önemlidir. Yabancı dilde kısa hikaye kitaplarını alıp okuma ve anlamada pratik kazanması önemlidir. Videolu anlatım setleriyle de çalışmasını sağlayabilirsiniz. Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ise, islamın kuralları, ibadetlerin doğru yapılış şekli ve ahiret konularını temel alır. Matematik dersi ise, geometri, denklem, cebirsel ifadeler konuları vardır. Çocukların bu konuları sadece okul eğitimiyle bırakmaması yardımcı kaynaklardan yararlanmaları konuyu kavramada önemlidir. Sosyal bilgiler dersi, etkin vatandaşlık, birey ve toplum, bireyin üzerinde teknolojinin ve bilimin etkileri konularını barındırmaktadır. Sosyal dersi için gündelik konulardan örneklerle çocuğunuzla sohbet ederek bu dersi sevdirebilirsiniz. Fen bilgisi dersi ise, öğrencinin etrafında gördüğü olayların bilimsel açıklamalarını temel alan konular barındırır.

7. SINIFTA KAYNAK KİTAP SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kaynak kitabı seçmeden önce çocuğun seviyesini bilmek, ona uygun kitaplar almanızı sağlar. İster her ders için ayrı konu anlatımı ya da test kitabı isterseniz de tüm dersler için tek bir kitap kullanabilirsiniz. Videolu anlatım setleri, kitaptan okuma ile ders çalışamayan öğrenciler için iyi bir kaynak olabilir. İlk önce konu anlatım kitapları alarak konularda eksik görülen yerler tamamlanmalıdır. Gereksiz bilgilerden arındırılmış, özet bilgilerle öğrenciyi sıkmadan sade bir anlatımı olması gerekir. Konu anlatımlı kitapların dili, öğrencinin anlaması açısından oldukça önemlidir. Ağır bir anlatım dili olan kitaplar, çocuğun dersten soğumasına neden olabilir ya da anlayamıyorum, yapamıyorum gibi düşüncelere kapılabilir. Örnek sorularla konuyu pekiştirmek, öğrenilen konunun akılda daha kalıcı kalmasını sağlar. Konu anlatımlı kitaplardan sonra sırada test kitapları gelmektedir. Test kitapları öğrencinin konuyu ne kadar anladığını gösterir. Bu yüzden test kitabı seçerkende aynı seçicilikte olmalısınız. Test kitabı seçerken öğrencinin seviyesine uygun dilerseniz kolay, orta ya da zor seviyede kitaplara bakabilirsiniz. Test çözerken birçok farklı kaynaktan soru çözmek, test çözme pratiği kazanmasına yardımcı olur ve bir konuyla ilgili bütün soru tipleriyle tanışmış olur. Örnek çözümlü soruları olan test kitapları çocuğun konu ve soru mantığını kavramasına yardımcı olacaktır. Kitapaktif sitemizde dilediğiniz yedinci sınıf kitapları  dilerseniz  set halinde dilerseniz de ayrı ayrı bulabilirsiniz. Bütçenize uygun kitapları kolay filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

Devamını Gör
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.