sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 707 ürün görüntüleniyor.

9. SINIF

9. Sınıf lise öğreniminin ilk yılıdır. Bu yıl öğrenciler için zorlu geçebilir. Ortaokul öğrenimi boyunca gördüğü dersler bir anda ayrılmış, ders sayısının da artması ile zorlanmaya başlayabilirler. Her ders için ayrı bir öğretmenle tanışırlar ve bocalamalarına neden olabilir. 9. sınıf dört senenin sonunda girecekleri üniversite sınavın ilk basamığını oluşturan TYT sınavı için önemlidir. 9. sınıf temeli sağlam olmayan öğrenci bütün lise hayatı boyunca zorluk yaşayabilir. 9. sınıftan itibaren dersleri sıkı tutması gerekir.

9. SINIF DERSLERİ

Sınıfta öğrenciler, Türk Dili ve Edebiyatı, Fizik, Beden Eğitimi, Kimya, Sağlık Bilgisi Matematik, Biyoloji, Görsel Sanatlar / Müzik, İngilizce, Tarih, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yabancı dil, ve  Coğrafyadır. Öğrenciler alışmış oldukları dersleri birbirinden ayrılmış ve detaylı görmeye başlarlar. 9. sınıfta aldıkları bu dersler doğrultusunda yeteneklerine göre gelecek sene alan seçimi yaparlar.

9. SINIF KAYNAK KİTAPLAR

KONU ANLATIMLI KİTAPLAR

Konu anlatımlı kitaplara 9. sınıf öğrencisi oldukça ihtiyaç duyacaktır. Artan ders sayısı, ağırlaşan konular ve birçok farklı öğretmen olması kaynak kitap ihtiyacını arttıracaktır. Konu anlatımlı kitap seçerken uygun müfredat, güncel baskı olmasına dikkat ediniz. Konuları özet şeklinde anlatmalı, ağır bir anlatım dili olmamalıdır. Örnek soru çözümleri olması konuyu pekiştirmenizi sağlayacaktır. Kitapaktif sitemizde dilediğiniz konu anlatımlı kitapları dilerseniz set halinde dilerseniz de ayrı ayrı bulabilirsiniz. Bütçenize uygun kitapları kolay filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

TEST KİTAPLARI

Konuyu anladıktan sonra sırada test kitapları vardır. Farklı kaynaklardan test çözmek birçok soru tipini tanımanıza yardımcı olacaktır. Seviyenize göre test kitapları almanız soruları çözdükçe motivasyonunuzu arttıracaktır. Kolaydan zora doğru olan kaynaklardan başlamalısınız. Örnek soru çözümleri olan kitaplar soru mantığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Kitapaktif sitemizde dilediğiniz test kitaplarını dilerseniz set halinde dilerseniz de ayrı ayrı bulabilirsiniz. Bütçenize uygun kitapları kolay filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

DENEMELER

9. Sınıfta deneme çözmeye başlamak son sınıfa geldiğinizde size büyük fayda sağlamış olacaktır. Konulara göre deneme tercih ederseniz eksiklerinizi görmüş olursanız. Karışık denemeleri çözdüğünüzde bütün bir yılın ölçümünü yapabilirsiniz. Denemeyi süreli çözmek gireceğiniz sınavda ve okul sınavlarında da zaman sıkıntısını aşmanızı sağlayacaktır. Seviyenize göre denemeleri belirleyip çözmeniz gerekir. Kitapaktif sitemizde dilediğiniz 9. sınıf denemelerini  dilerseniz set halinde dilerseniz de ayrı ayrı bulabilirsiniz. Bütçenize uygun kitapları kolay filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

Devamını Gör
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.