sadsad x
asdasd
SY-2021-SB.jpg
Sıralama seçin
Toplam 659 ürün görüntüleniyor.

KPSS ALAN (A GRUBU) LİSANS

Lisans eğitimini tamamlayan kişiler alan sınavına girerek kamu gruplarına başvuruda bulunabilirler. A grubu kadroları;  Bakanlık ve bağlı Genel Müdürlüklerin alım yaptığı kadrolardır. Milli Eğitim Bakanlığında Öğretmenlik, kamu kurum ve kuruluşlarında müfettiş yardımcılığı, uzman yardımcılığı, denetmen yardımcılığı gibi kadroları içerir. KPSS A grubu üst düzey memuriyetliğe başvurmak isteyenler içindir.  A grubu sınavına üniversitelerin, İktisadi ve idari bilimler fakültesi, Hukuk fakültesi ve Mühendislik fakültelerinin alımları için yapılan sınavdır.

KPSS A GRUBU DERSLERİ NELERDİR ?

KPSS A grubu birçok dersi içinde barındıran bir sınavdır. Hukuk, işletme, iktisat, uluslararası ilişkiler, muhasebe, istatistik, çalışma ekonomisi gibi birçok alan derslerini barındırır.  Puan türleri derslerin ağırlıklı kat sayılarına göre değişiklik göstermektedir. Kurumlar, ilan yayınladıklarında hangi puan türüne göre alacaklarını belirtirler. Sınavda uzmanlık derslerinizin yanı sıra Genel kültür-Genel yetenek kısmındanda sorumlusunuz. Genel kültür - Genel yetenek kısmı türkçe, coğrafya, matematik ve tarih konularını barındırır. Genel kültür kısmı ise güncel olaylar, ülkemizde ve dünyada yaşanmış herkesin haberdar olduğu konuları barındırır.

KPSS A GRUBUNA NASIL ÇALIŞMAK GEREKİR ?

Alan derslerine çalışmak epey yorucu ve zordur. Birçok ders vardır ve hepsinden belli bir net yapmanız gerekir. Birçok ders üniversitede gördüğünüz dersleri barındrır. Gördüğünüz dersleri sadece tekrar yaparak üstüne fazla düşmeden eksik kalan kısımları tamamlayabilirsiniz. İktisat, muhasebe, istatistik gibi derslere daha çok önem vermeniz yararınıza olacaktır. Kendinize hedefler koyarak dersleri sıralayın, bir sözel bir sayısal ders çalışmak daha kolay olacaktır. Sözel dersler için kısa notlar alıp duvarınıza asmanız, notları gördükçe aklınızda kalmasını sağlayacaktır. Sayısal dersler için sürekli soru çözmek konuyu pekiştirmenizi sağlar. Genel kültüre çalışırken geçmişte yaşanmış olaylara göz atın ve her gün haberleri izlemeye çalışın böylece gündem de nelerin olduğunu öğrenebilir ve kitaplardan biraz uzaklaşmış olursunuz.

A GRUBU YARDIMCI KAYNAKLAR

KONU ANLATIMLI KİTAPLAR

A grubu çalışırken ilk başta ihtiyaç duyacağınız kitapalar konu anlatımlı kitaplardır. KPSS için özel set halinde her ders için konu anlatımlı kitaplar tercih edebilirsiniz. Konu anlatımlı kitapların güncel baskı olmasına dikkat ediniz. Özellikle hukuk derslerinde güncellenen mevzuatı kaçırmamış olursunuz. Konuları önem sırasına göre vurgulayan, ÖSYM nin soru tarzını kavramış kitaplar en büyük yol göstericiniz olacaktır. Videolu anlatım setlerinden de faydalanabilirsiniz. Okumak yerine dinleyerek anlayanlardansanız videolu eğitim setleri tam size göre demektir. Kitapaktif sitemizde dilediğiniz konu anlatımlı kitapları dilerseniz set halinde dilerseniz de ayrı ayrı bulabilirsiniz. Bütçenize uygun kitapları kolay filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

TEST KİTAPLARI

Test kitabı seçerken ilk başta kolaydan zora doğru tercih yapabilirsiniz. Test kitapları da KPSS için setler halinde bulabilirsiniz. Örnek çözümlü sorular olan test kitapları konu ve soru mantığını anlamanızda yardımcı olacaktır. Birçok farklı kaynaktan soru çözmeye çalışın böylece soru tiplerini tanımış olursunuz. Sayısal dersler için test kitapları, çözüm yolunu açıklayan, çıkmış sorular barındıran kaynaklar olmalıdır. Sözel derslerde çözümlü örnek sorular olmasına gerek yok diye düşünmeyin. Özellikle hukuk derslerinde çözümlü test kitaplarını çözmek çok büyük fayda sağlayacaktır. Kitap aktif sitemizde dilediğiniz test kitaplarını dilerseniz set halinde dilerseniz de ayrı ayrı bulabilirsiniz. Bütçenize uygun kitapları kolay filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

DENEMELER

Konu ve test işini bitirince sırada denemeler vardır. Denemeleri sınav oturumlarına uygun çözmeniz sizi sınav gününe hazırlayacaktır. İlk olarak çıkmış sorulardan oluşan denemeler çözmek eksiklerinizi tanımanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca ÖSYM soru mantığını tanımanızı sağlar. Denemelerinizi de kolaydan zora doğru tercih etmeniz motivasyonunuz açısından önemlidir. Kitapaktif sitemizde dilediğiniz denemeleri dilerseniz set halinde dilerseniz de ayrı ayrı bulabilirsiniz. Bütçenize uygun kitapları kolay filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

Devamını Gör
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.