sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 495 ürün görüntüleniyor.

KPSS ÖĞRETMENLİK (ÖABT)

KPSS sınavında öğretmen adaylarının girdiği sınavdır. Alacakları puan bir yıl ile geçerlidir. Öğretmen adayları da genel kültür - genel yetenek testine tabidir. Branş öğretmenleri için ayrı bir alan sınavı yapılır. Okulların fen- edebiyat ve eğitim bilimleri fakültelerinden mezun olanlar girebilir.

KPSS ÖABT DERSLERİ NELERDİR ?

KPSS ÖABT dersleri, Öğretim ilke ve yöntemleri, sınıf yönetimi, öğretim teknolojileri ve materyal tasarımı, program geliştirme, ölçme ve değerlendirme,  öğrenme psikolojisi, gelişim psikolojisi, rehberlik ve özel eğitim derslerinden oluşur.

KPSS ÖABT GRUBUNA NASIL ÇALIŞMAK GEREKİR ?

Birçok ders üniversitede gördüğünüz dersleri barındırdığı için rahat olmalısınız, çünkü temeliniz var unutmayın. Dört senenin verdiği bilgi birikimi ile sınava hazırlanırken çok zorluk yaşamayacksınız çünkü konuları zaten biliyorsunuz. İlk önce deneme çözün ve dört yıllık derslenizde eksik olduğunuz yerleri belirleyin. Konu bazlı çalışın ve her konudan sonra bol bol soru çözün. Kendinize hedefler koyarak dersleri sıralayın, bir sözel bir sayısal ders çalışmak daha kolay olacaktır. Sözel dersler için kısa notlar alıp duvarınıza asmanız, notları gördükçe aklınızda kalmasını sağlayacaktır. Sayısal dersler için sürekli soru çözmek konuyu pekiştirmenizi sağlar. Genel kültüre çalışırken geçmişte yaşanmış olaylara göz atın ve her gün haberleri izlemeye çalışın böylece gündem de nelerin olduğunu öğrenebilir ve kitaplardan biraz uzaklaşmış olursunuz.

ÖABT GRUBU YARDIMCI KAYNAKLAR

KONU ANLATIMLI KİTAPLAR

ÖABT grubu çalışırken ilk başta ihtiyaç duyacağınız kitaplar konu anlatımlı kitaplardır. KPSS için özel set halinde her ders için konu anlatımlı kitaplar tercih edebilirsiniz. Konu anlatımlı kitapların güncel baskı olmasına dikkat ediniz. Konuları önem sırasına göre vurgulayan, ÖSYM nin soru tarzını kavramış kitaplar en büyük yol göstericiniz olacaktır. Videolu anlatım setlerinden de faydalanabilirsiniz. Okumak yerine dinleyerek anlayanlardansanız videolu eğitim setleri tam size göre demektir. Kitapaktif sitemizde dilediğiniz konu anlatımlı kitapları dilerseniz set halinde dilerseniz de ayrı ayrı bulabilirsiniz. Bütçenize uygun kitapları kolay filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

TEST KİTAPLARI

Test kitabı seçerken ilk başta kolaydan zora doğru tercih yapabilirsiniz. Test kitapları da KPSS için setler halinde bulabilirsiniz. Örnek çözümlü sorular olan test kitapları konu ve soru mantığını anlamanızda yardımcı olacaktır. Birçok farklı kaynaktan soru çözmeye çalışın böylece soru tiplerini tanımış olursunuz. Sayısal dersler için test kitapları, çözüm yolunu açıklayan, çıkmış sorular barındıran kaynaklar olmalıdır. Sözel derslerde çözümlü örnek sorular olmasına gerek yok diye düşünmeyin. Kitap aktif sitemizde dilediğiniz test kitaplarını dilerseniz set halinde dilerseniz de ayrı ayrı bulabilirsiniz. Bütçenize uygun kitapları kolay filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

DENEMELER

Konu ve test işini bitirince sırada denemeler vardır. Denemeleri sınav oturumlarına uygun çözmeniz sizi sınav gününe hazırlayacaktır. İlk olarak çıkmış sorulardan oluşan denemeler çözmek eksiklerinizi tanımanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca ÖSYM soru mantığını tanımanızı sağlar. Denemelerinizi de kolaydan zora doğru tercih etmeniz motivasyonunuz açısından önemlidir. Kitap aktif sitemizde dilediğiniz denemeleri dilerseniz set halinde dilerseniz de ayrı ayrı bulabilirsiniz. Bütçenize uygun kitapları kolay filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

Devamını Gör
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.